Jaki kolor wybrać? Pomagamy odpowiedzieć na odwieczne pytanie. 2
Jaki kolor wybrać? Pomagamy odpowiedzieć na odwieczne pytanie.

O drewnie słów kilka

Wiemy jak trudny jest wybór koloru zwłaszcza kiedy posiadamy meble do których chcemy dopasować stół lub krzesła. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy zakup próbek wybranego koloru na drewnie. Oferujemy niezmiennie trzy rodzaje drewna o trzeciej klasie twardości: buk, jesion oraz dąb.

BUK

Drewno bukowe jest materiałem jasnym z umiarkowanie widocznym usłojeniem. Jest bardzo dobre w obróbce oraz użytkowaniu. Dobrze przyjmuje kolor zarówno bejc rozpuszczalnikowych. Drewno nie lub miejsc o podwyższonej wilgotności typu łazienka, kuchnia. 

JESION

Drewno jesionowe jest materiałem bardzo twardym. Dzięki stosunkowo szybkiemu wzrostowi cechuje się jasnym i ciemnym usłojeniem oraz wzorzystą strukturą. Doskonale prezentuje się w barwie naturalnej oraz jasnych bejcach. Materiał szczególnie polecany na blaty stołów, mebli kuchennych. Charakteryzuje się umiarkowanymi odkształceniami. Drewno to nie lubi wilgotnych miejsc typu łazienka, pralnia.

DĄB

Drewno dębowe to materiał szlachetny pod każdym względem. Drewno dębowe od wieków uznawane było za materiał godny uwagi. Z niego powstawał heban który możemy odnaleźć w odrestaurowanych meblach na m. in. na Zamku Królewskim w Krakowie. Drewno mniej wymagające w samej obróbce niż jesion. Gęsta struktura usłojenia powstała na skutek bardzo wolnego przyrostu drzew. Drewno dębowe charakteryzuje się stosunkowo niską wydajnością z uwagi na część odkorową zwaną bielem. Biel z uwagi  na miękką strukturę jest odrzucany, a obróbce poddawany jest wyłącznie twardy rdzeń każdej deski. Drewno pięknie prezentuje się zarówno w wariancie lakierowym jak i bardzo ciemnych barwach bejc. Z uwagi na fakt, iż jest drewnem o kwaśnym odczynie PH idealnie nadaje się do łazienek, pomieszczeń z podwyższoną wilgotnością oraz na blaty kuchenne.

 

Niezależnie od wyboru, drewno trzeciej klasy twardości poddane sprawdzonej i rozsądnej obróbce oraz wykończeniu odwdzięczy się długowiecznym użytkowaniem. Zdecydowanie nie można porównywać drewna naturalnego z fornirem o płycie już nie wspominając. Drewno to znak niewątpliwej jakości. Sięgając po wyroby z litego drewna sięgamy po produkt sprawdzony i pewny pod względem wytrzymałości i ponadczasowej klasy.

 

 

Wybierając kolor koniecznie musimy rozważyć dwa aspekty kolorystyczne. Dopasowanie koloru do istniejącej już podłogi lub ścian lub kontrast kolorystyczny. Dopasowując kolor należy wybrać taki który nam odpowiada pod kątem barwy oraz usłojenie drewna. Posiadając meble dębowe w kolorze lakier naturalny możemy wybrać tylko meble z litego dębu. Żaden inny materiał nie zastąpi nam struktury ani odcienia. Wielokrotnie zachęcamy naszych klientów do wybrania mebli w dowolnym kolorze palety bejc. Dlaczego? Ponieważ w przyszłości o wiele łatwiej jest dobrać kolor nawet na innym materiale. W przypadku drewna wykończonego wyłącznie lakierem bezbarwnym, znacząca zawęża nam się jakiekolwiek pole manewru. 

 

Mając na uwadze trudności z wyborem koloru umożliwiamy zakup próbek przed dokonaniem zakupu właściwego mebla. Wiemy że jest to ogromne ułatwienie dla Państwa. Dla nas jest to pewność iż wykonany mebel będzie cieszył klientów i unikniemy niepotrzebnych wątpliwości kolorystycznych. Próbki można zakupić pod tym adresem 

Warto zwrócić uwagę na delikatnie różnice pomiędzy trzema kolejnymi materiałami. 

Mamy nadzieję, że w sposób przystępny przybliżyliśmy tematykę koloru drewna oraz różnic pomiędzy nimi. 

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania piszcie dzwońcie i zamawiajcie próbki. 

Komentarze do wpisu (2)

3 grudnia 2021

Fajny, spójny i przybliżający tematykę artykuł

3 grudnia 2021

Dobre przybliżenie kwestii materiału. Przyznam że jest to dość kłopotliwa kwestia dla kompletnego laika a tutaj można dowiedzieć się czegoś nowego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl